10% попуст Добивате 4 Поени!

I’m from Mugwort Sheet Mask 23 mL

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

360 на залиха

Нанесете ја маската на чисто и суво лице. Оставете ја да дејствува 10-15 минути, отстранете ја и тапкајте за подобра апсорпција.
Artemisia Princeps Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Methlypropanediol, Cordyceps Sinensis Extract, 1,2 Hexanediol, Capryly Glycol, Allantoin, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Pulsatilla Koreana Extract, Carbomer, Arginine

Опис

Лист маска која што е направена од тенок, проѕирен и високо леплив лист I-cell, кој што е натопен во високо концентирана формула за да може лесно да се впијат активните сосјтоки во кожата. Формулирана е со 91,45% екстракт од Mugwort од Ganghwa исто како и Mugwort Essence. 

Состојка која што ја сакаме Mugwort: Моќна состојка позната од традиционалната корејска медицина. Ја смирува и лечи кожата, антиинфламаторни, антибактериски својства. Идеална состојка за чувствителна кожа склона кон акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница