10% попуст Добивате 38 Поени!

I’m from Mugwort Mask 110 g

2.099ден 1.889ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Artemisia Princeps Leaf Powder, 1,2-Hexanediol, Cordyceps Sinensis Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Methylpropanediol, Ligularia Fishceri Leaf Extract, Rosa Davurica Bud Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylaste, Carbomer, Arginine, Phenoxyethanol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Xanthan Gum, Disodium EDTA

Опис

 Измивачка маска која што е изработена од  висококвалитетен Mugwort од округот Гангва во Кореја која го намалува црвенилото и ја смирува проблематичната и иритирана кожа склона кон акни. Корејскиот mugwort е богат со витамини и минерали, кој е познат за враќање на еластичноста и младешкиот сјај на кожата. 

Клучни карактеристики:
• смирувачки и детоксикациски ефект врз кожата
• помага во справувањето со акните, иритациите и црвенилото
• ја регулира температурата и ја освежува кожата
• нежна маска која може да се користи секојдневно

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница