10% попуст Добивате 43 Поени!

I’m from Mugwort Essence 160 mL

2.399ден 2.159ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

20 на залиха

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Artemisia Princeps Extract 100%

Опис

I’m From’s Mugwort Essence е формулирана токму со тоа – 100% екстракт од mugwort одгледуван во Јужна Кореја. Оваа освежителна формула се прилепува и се впива во кожата за да ја смири и да ја наполни влажноста одвнатре.

Екстрактот од див пелин  има моќни антиинфламаторни својства и е богат со антиоксиданси. Оваа билка има бројни придобивки за нега на кожата, особено за чувствителна и склона кон акни кожа. Таа помага да се спречи предвременото стареење со борба против оштетувањето од надворешните влијанија. Екстрактот од див пелин исто така го стимулира производството на колаген, кој ја згуснува кожата и помага да се намали појавата на фини линии.

Придобивки:

Екстракт од Atremisia Princeps 100%: може да го смири воспалението, да ја поправи бариерата на кожата, да ја подобри оштетената кожа и да го намали црвенилото и другите знаци на чувствителна кожа. Помага да се додаде влажност на кожата додека ги отстранува пукнатините, го смирува црвенилото и ги смирува иритациите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница