10% попуст Добивате 35 Поени!

I’m from Mugwort Cream 50 g

1.920ден 1.728ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Artemisia Princeps Extract, Propanediol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Arachidyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Water, 1,2-Hexanediol, Caprylhydroxamic Acid, C14-28 Alkyl Acid, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allatoin, Boswellia Serrata Resin Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Dimethiconol, Saccharamyces/ Viscum Album (Misletoe) Ferment Extract, Lactobacillus/ Soybean Ferment Extract, Saccharomyces/ Viscum Album (Misletoe) Ferment Extract, Lactobacillus/ Soybean Ferment Extract, Saccharomyces/ Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Disodium EDTA, Polyglutamic Acid, Pueraria Lobata Root Extract, Artemisia Vulgaris Oil

Опис

 I’m from Mugwort Cream е 73,55% екстракт од mugwort кој ја храни уморната и чувствителна кожа и длабински ја прочистува додека ја хидрира. Нежната формула брзо се впива во кожата без лепливи остатоци и делува на враќање на мекоста и здравјето на кожата.

Екстрактот од див пелин има моќни антиинфламаторни својства и е богат со антиоксиданси. Оваа билка има бројни придобивки за нега на кожата, особено за чувствителна и склона кон акни кожа. Таа помага да се спречи предвременото стареење со борба против оштетувањето од надворешните влијанија. Екстрактот од див пелин исто така го стимулира производството на колаген, кој ја згуснува кожата и помага да се намали појавата на фини линии.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница