10% попуст Добивате 41 Поени!

I’m from Honey Mask 120 g

2.280ден 2.052ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

9 на залиха

1.По чистење на кожата, нанесете соодветна количина на целото лице и оставете ја да делува од 10 мин но не подоголго од 1 час. 2.Oтстранете ја маската со помош на шпатула. 3.По отстранување на маската, исплакнете го лицето со млака вода и продолжете со другите производи од рутината.
Honey, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disteardimonium Hectorite, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pentylene Glycol, Microcrystalline Wax, Polysorbate 20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa Kernel Extract, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Snail Secretion Filtrate, Water, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propolis Extract, Beta-Glucan, Bee Venom, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Butylene Glycol, Glycerin

Опис

Оваа измивачка маска во својот состав содржи 38.7% природен вистински мед кој длабински ја хидрира и потхранува кожата. 

Медот како природен навлажнувач има хидрирачки и антимикробни дејства, истовремено ја хидрира кожата и спречува појава на акни, ги чистит нечистотиите и мртвите клетки од кожата и спречува ширење на бактерии. Оваа маска ја смирува кожата, пружа нежна екфолијација, ја цголемува нејзината еластичност и ефективно ги остранува затворените комеднони. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница