10% попуст Добивате 35 Поени!

I’m from Honey Glow Cream 50 g

1.920ден 1.728ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecyl Olivate, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol Dibenzoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Niacinamide, Behenyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Glycerin, Stearyl Behenate, Polyhydroxystearic Acid, Behenic Acid, Cetyl Stearate, Stearyl Stearate, Honey Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Arginine, Boswellia Serrata Resin Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Disodium EDTA, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Pollen Extract, Levan, Decyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Royal Jelly Extract, Propolis Extract, Phenethyl Alcohol, Ziziphus Jujuba Seed Extract, Centella Asiatica Extract, Bee Venom, Citric acid, Ascorbic Acid, Maqecassoside, Fragrance, Limonene, Citral, ButylphenyI Methylpropional, Geraniol  

Опис

Оваа крема во својот состав содржи  30,63% Honey Glow Queen (Комплекс на мед), што е единствена мешавина од 7 активни состојки: мед, црн пчелен прополис, матичен млеч, отров од пчела, куркума, полен од пчели и цимет. Наменета е за подобрување и зајакнување на елсатичноста на кожата, намалување на брчки и фини линии, ја осветлува и ѝ дава сјај на кожата. Има мазна, свиленкаста текстура која ќе се апсорбира длабоко во вашата кожа ќе ја зајакне нејзината бариера, а истовремено ќе го балансира соодносот на вода-масло на вашата кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница