10% попуст Добивате 35 Поени!

I’m from Fig Scrub Mask 120 g

1.920ден 1.728ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

33 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Caprylic/Capric Triglyceride, Sucrose, PEG-7 Glyceryl Cocoate , Stearalkonium Hectorite, C13-15 Alkane, Ficus Carica (Fig) Fruit Powder, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Fragrance(Parfum), Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Caprylyl Glycol, Caramel

Опис

Пилинг за лице које формулиран со прав од смокви 1,2% и црн шеќер. Овој пилинг нежно ги топи мртвите клетки на кожата, додека црниот шеќер нежно ги ексфолира нечистотиите за да ја направи вашата кожа свежа, чиста и хидрирана.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница