10% попуст Добивате 32 Поени!

I’m from Fig Cleansing Balm 100 mL

1.799ден 1.619ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода
Cetyl Ethylhexanoate, Polyethylene, Synthetic Wax, Ficus carica (fig) Fruit Extract, Peg-10 Isostearate, Peg-20 Glyceryl Triisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance, Sorbitan Sesquioleate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Moringa Oleifera Seed Oil, Curcuma longa (turmeric) Root Extrac, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Corallina Officinalis Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract

Опис

Балзам за чистење кој што е формулиран со ултра хранлива состојка од вода и масло од смоква 7,8% (Состојка извлечена од методот на екстракција на мацерирање со масло која е ексклузивна за I’m From), која нежно ги отстранува сите нечистотии од кожата, вишокот на себум, СПФ кремите и шминката. Исто така содржи и витамини и полифенол кој се задолжени за хидратација на кожата после чистењето. Збогатен со пептиди и аминокиселини, кои имаат нежен ефект на пилинг, го изедначуваат тенот и ја подобруваат текстурата и ја омекнуваат кожата. Има текстура налик на шербет која во допир со кожа се трансформира во нежно масло.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница