Добивате 46 Поени!

& Honey Melty Moist Repair Hair Oil 3.0 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

Откако ќе ја исушите косата со крпа, земете умерена количина од маслото за коса и истегнете ја. Нанесете ја на врвовите на косата, а потоа исушете ја со фен.
Cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, rice bran oil, dimethiconol, dimethicone, honey, royal jelly extract, honey extract, propolis extract, hydrolyzed honey protein, gluconobacter/honey fermentation liquid, keratin (wool), hydrolyzed keratin (wool) , γ-docosalactone, damask rose flower water, Argania spinosa kernel oil, ceramide NG, meadowfoam-δ-lactone, coconut oil alkyl glucoside, glycerin, tocopherol, tri(caprylic/capric) glyceryl, bisabolol, BG, DPG, water, PPG-4 ceteth-20, phenoxyethanol, fragrance

Опис

Масло за коса кое што е составено од навлажнувачки и заштитни состојки. Формулирано е со 100% мароканско органско масло од Argania spinosa, за навлажнување и длабинска хидратација на косата. Одлично е за сува и разлетана коса, ќе ја измазни, омекне и даде неверојатен сјај по користењето. Ја одржува косата здрава и сјајна, благодарение на мешавината од мед, масло од прополис и оризови трици. Исто така содржи и кератин, екстракт од матичен млеч и церамиди за омекнување и хидратација на оштетените прамени и зголемување на еластичноста на косата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница