15% попуст Добивате 24 Поени!

Heimish Marine Care Retinol Eye Serum 30ml

1.390ден 1.182ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

12 на залиха

Нанесете мала количина на вашиот прст и нежно тапкајте ја кремата околу очите до целосна апсорпција.
Water, Glycerin, Propanediol, Laminaria Japonica Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Ecklonia Cava Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Niacinamide, Hydrogenated Polydecene, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Retinol (1,020 ppm), Panthenol, Biosaccharide Gum-1, Chitosan, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Gelidium Cartilagineum Extract, Sargassum Fulvellum Extract, Spirulina Platensis Extract, Chlorella Minutissima Extract, Plankton Extract, Hydrolyzed Sponge, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Distearate, Phenyl Trimethicone, Sorbitan Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Glycol Stearate SE, Stearic Acid, Carbomer, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Coptis Japonica Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Cholesterol, Polyglyceryl-10 Laurate, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexylglycerin, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Simethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Disodium EDTA, Fragrance

Опис

Серум со мешавина од 0,1% ретинол и 58% морска вода добиена од алги, кој ја зацврстува кожата околуочното подрачје и во истовреме ја смирува од иритации. Во својот состав соддржи ниацинамид 5% кој помага во осветлување на кожата. Има лесна текстура која брзо се апсорбира под кожата за да помогне во постигнување на подмладување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница