19% попуст Добивате 19 Поени!

Heimish Moringa Ceramide BB Cream SPF 30 PA++23C Nude

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина како последен чекор од денската рутина или пред излеглување додека има денска светлина. Ставете и подебел слој доколку сакате да постигнете потемен тен.
Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Niacinamide, Iron Oxide Yellow, Betaine, Magnesium Sulfate, Silica, Sorbitan Sesquioleate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone Crosspolymer, Iron Oxide Red, Triethoxycaprylylsilane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Moringa Oleifera Seed Oil, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Iron Oxide Black, Palmitic Acid, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Panthenol, Adenosine, Litsea Cubeba Fruit Oil, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Cyclotetrasiloxane, Ceramide NP, Propylene Glycol, Phytosphingosine, Stearic Acid, Tocopherol, Disteardimonium Hectorite, PEG-10 Dimethicone, Gulycosyl Trehalose, Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract, Cetyl Ethylhexanoate, Polymethylsilsesquioxane, PED-10 Dimethicone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Myristic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Cetylethyl Hexanoate, Ethylhexylglycerin, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Disteadymonium Hectorite, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Polymethylsyl Sesquioxane, Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Aluminum Hydroxide, Ethylexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Glycosyl Trehalose, Hydrogenated Lecithin Myristic Acid, Artemisia Vulgaris Oil, Laurus Nobilis Leaf Extract, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Extract

Опис

 

Heimish Moringa Ceramide BB кремите ја репарираат кожната бариера и истовремено го изедначуваат тонот на кожата. Една од најбитната функција на оваа ББ крема е навлажнувачкиот ефект што го постигнуваат бидејќи во својата формула имаат церамиди.

Прават тонот на кожата да има природен тон и ги покриваат црвените делови од лицето без притоа да изгледа тешко и “cakey”.

Оваа крема има лесна формула и поради тоа не прави да се чуствувате дека има леплив ефект.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница