15% попуст Добивате 39 Поени!

Heimish ARTLESS PERFECT CUSHION SPF50+ PA+++ No.21 Light Beige 13gr + refill 13gr

2.283ден 1.941ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

22 на залиха

Притиснете го сунѓерчето нежно додека излезе течноста. Потоа нанесете директно на кожата и повторете го процесот се додека ја добиете посакуваната покривност.
Water, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Cyclohexasiloxane, C-12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Niacinamide, Octocrylene, Bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Zinc Oxide, Peg-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Sodium Chloride, Quaternium-18 Bentonite, Dimethicone, Rosa Canina Fruit Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Chlorphenesin, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Vinyl Dimethicone/methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Adenosine, Perfume, (+/-) Iron Oxides (Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499).

Опис

Овој производ доаѓа со две пакувања од по 13грама!

Heimish Artless Perfect Cushion SPF50+ PA+++ ја осветлува кожата, ги намалува брчките и ја заштитува кожата од УВ зраците со SPF50+ PA+++. Ќе ви обезбеди длабинска хидратација + блескав финиш со природна покривност. При допир со кожата, веднаш ја навлажнува и хидрира, природно ги покрива несовршеностите создавајќи блескава кожа со здрав изглед. Содржи 5 типа на хијалуронска киселинасо голема и мала молекуваларна маса, комбинација за длабинска хидратација на кожата.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА:
– Сите оние кои преферираат природен блескав финиш
– Сите оние кои посакуваат хидратантна шминка без чувство на затегнатосt и “cakey” изглед
– Сите оние кои посакуваат лесна апликација и долготраен мејкап

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница