15% попуст Добивате 17 Поени!

Heimish All Clean Pink Clay Furifying Wash Off Mask 150g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

2 на залиха

1. Нанесете од маската на чиста кожа (избегнете ја устата) и оставете ја некое време додека се исуши. 2. Исплакнете темелно со млака вода.
Purified Water, Glycerin, Calamine, Zinc Oxide (CI 77947), Kaolin (6%), Bentonite (4%), Dipropylene Glycol, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, 1,2-Hexanediol, Amyris Balsamifera Bark Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Juniperus Mexicana Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Volcanic Ash, Boswellia Carterii Oil, Myristica Fragrans (Nutmeg) Kernel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Camellia Japonica Flower Extract, Tagetes Minuta Flower Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Epilobium Fleischeri Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Rosa Multiflora Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Panthenol, Ethylhexyl Glycerin, Sodium Phytate, Myristic Acid, Allantoin, Arachidic Acid, Lauric Acid, Oleic Acid, Butylene Glycol, Zinc PCA, Maltodextrin, Tocopherol, Citric Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Limonene, Fragrance, Iron Oxide Yellow (CI 77492), Iron Oxide Red (CI 77491)

Опис

Отстранете ги сите неправилности на кожата со оваа розева глинена маска на Heimish!
7% Цинк Оксид ја апсорбира нечистотијата и вишокот себум од порите додека 7% каламин ја смирува иритираната кожа. Прочистувачка маска со која ќе ги отстраните сите нечистотии и обезбедува нежна ексфолијација за измазнување на текстурата на кожата и зголемување на нејзиниот природен сјај. По користењето вашата кожа ја остава свиленкасто мека и измазнета.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница