15% попуст Добивате 14 Поени!

Heimish All Clean Mini Kit верзија 2

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

- Heimish All Clean Balm 5ml - Heimish All Clean Balm Mandarin 5ml 1. Земете 3-4 дози од балмот со вклучената шпатула. Притоа користете суви раце и размачкајте го на вашето лице почнувајќи од челото, образите и на крај брадата. 2. Користете ги прстите и правете кружни движења за да го разнесете балмот подеднакво. 3. Масирајте на местата на кои е потребно чистење и задржете се подолго на местата на кои е потребно подлабинско чистење. 4. Тријте околу очите и усните за да ја отстраните шминката. Користите памучни туфери за подобар ефект. 5. Намокрете го вашето лице и измјите го клинсерот. Маслото ќе се претвори во млечна течност и ќе ја извади нечистотијата. 6. Исплакнете темелно со млака вода. - Heimish All Clean Gentle Exfoliating Gel Cleanser 20m Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер. - Matcha Biome Perfect Cleansing Oil 17ml 1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
- Heimish All Clean Balm 5ml Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Polyethylene, PEG-8 Isostearate, Shea Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Lime Extract, Freesia Refracta Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Jasmine Extract, Lily Extract, Edelweiss Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Rose Extract, Orange Peel Extract, Lavender Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Grapefruit Peel Oil, Eucalyptus Leaf Oil, Tea Tree Leaf Oil, Mexican Juniper Oil, Boswellia Carterii Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol - Heimish All Clean Balm Mandarin 5ml Water, Mineral Oil, Butylene Glycol, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, stearic Acid, Palmatic Acid, Moringa Oleifera Seed Oil(3,920ppm), Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illicit Verum (Anise) Fruit Extract, Glycerin, Octyldodecanol, Oleyl Alcohol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrolyzed Soy Flour, Collagen Extract(980ppm), Ceramide NP(40ppm), Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Candida Bombicola?Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Tocopherol, Beta-Glucan, Centella Asiatica Extract, Fragrance - Heimish All Clean Gentle Exfoliating Gel Cleanser 20m Purified water, sodium C14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauryl hydroxysulfonate, sorbitol, acrylate copolymer, sodium chloride, 1,2-hexanediol, C12-13 alkes-9, potassium benzoate, butyl Len glycol, coco-glucoside, propanediol, potassium hydroxide, decyl glucoside, eucalyptus leaf oil, citric acid, balsam amyris bark oil, ethylhexyl glycerin, Mexican juniper oil, spearmint leaf oil, propylene glycol. Latex, styrene/acrylate copolymer, lavender oil, trisodium ethylenediamine disuccinate, nutmeg kernel oil, bergamot oil, niacinamide, salicylic acid, hyaluronic acid, hydrolyzed hyaluronic acid. Acid, sodium hyaluronate, benzoic acid, coconut palm oil, sodium ascorbyl phosphate, shea butter, orange peel oil, grapefruit peel oil, tea tree leaf oil, - Matcha Biome Perfect Cleansing Oil 17ml Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract(50ppm), Lactobacillus Ferment(1ppm), Saccharomyces Ferment(1ppm), Moringa Oleifera Seed Oil, Ceramide NP, Tocopherol, Squalane, Oleyl Alcohol, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Candida Bombicola/Glucose/ Methyl Rapeseedate Ferment, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, 1,2-Hexanediol, Water, Glycerin, Fragrance

Опис

Овој сет се состои од 4 производи
– Heimish All Clean Balm 5ml
– Heimish All Clean Balm Mandarin 5ml
– Heimish All Clean Gentle Exfoliating Gel Cleanser 20ml
– Matcha Biome Perfect Cleansing Oil 17ml
 
– Heimish All Clean Balm 5ml
Heimish All Clean Balm е чистач со текстура на балм кој содржи природни масла за полесно, побрзо и пред се ефикасно чистење на шминката без никаква иритација.

Чувствувајте се дома како да сте  на релаксација во СПА центар со користењето на Heimish All Clean Balm.

Балм текстурата се претвора во маслен чистач по контакт со вода, за да се отстрани шминката без притоа да се иритира или суши кожата – Хипоалергените состојки како што се ши путерот и цитрус, екстрактите од ботанички бели цветови го прават овој балм погоден за сензитивна кожа.

 
– Heimish All Clean Balm Mandarin 5ml
Heimish All Clean Balm Mandarin е истиот култен балм на Heimish – All Clean Balm, но во оваа нова верзија доаѓа со природна цитрусна арома од масло од свежа мандарина која по користењето ќе ви обезбеди неповторливо освежувачко чувство.
Ефикасно ја чисти шминката без никаква иритација. Балм текстурата се претвора во маслен чистач по контакт со вода, за да се отстрани шминката без притоа да се иритира или суши кожата – Хипоалергените состојки го прават овој балм погоден и за сензитивна кожа.
– Heimish All Clean Gentle Exfoliating Gel Cleanser 20m
Гел чистач за екфолирање со растително потекло за нежно чистење и екфолирање без да
ја остави кожата сува и груба. Има ниска pH вредност, формулиран со AHA и BHA
киселине кои што ќе ја направат кожата помазна и посветла со остранување на мртвите
клетки од површинскиот дел на кожата.
 
– Matcha Biome Perfect Cleansing Oil 17ml 
Сè-во-едно средство за чистење кое без напор ја отстранува шминката и кремата за сончање. Маслиновото масло и маслото од макадамија ги извлекуваат масните нечистотии без иритација. Matcha ќе  ја смирува и ја зајакнува бариерата на кожата, додека шеа путерот ја навлажнува кожата. Клинички тестирано дека е хипоалергично.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница