15% попуст Добивате 4 Поени!

Heimish All Clean Green Foam 30gr

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

32 на залиха

1. Нанесете соодветно количество од чистачот на вашите раце и запенете. 2. Исплакнете со топла вода.
Water, Potassium Laureth Phosphate, Glycerin, Lauryl Hydroxysultaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Quillaja Saponaria (Soapbark) Bark Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Potassium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Isethionate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA

Опис

Нежен пенест чистач кој има ПХ вредност 5.5 која се совпаѓа со природната киселост на човечката кожа. Формулиран со екстракти од soapbark, азиска центела и хамамелис за длабинско чистење на кожата, вишокот маснотии и нечистотии и спречува појава на акни. Без присуство на парабени.
Нежно но темелно ја чисти кожата и ја остава хидрирана без никакво чувство на затегнатост. Соодветен за користење дури и за проблематична кожа склона на акни и сензитивна кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница