15% попуст Добивате 13 Поени!

Heimish All Clean balm Mandarin 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

28 на залиха

1. Земете 3-4 дози од балмот со вклучената шпатула. Притоа користете суви раце и размачкајте го на вашето лице почнувајќи од челото, образите и на крај брадата. 2. Користете ги прстите и правете кружни движења за да го разнесете балмот подеднакво. 3. Масирајте на местата на кои е потребно чистење и задржете се подолго на местата на кои е потребно подлабинско чистење. 4. Тријте околу очите и усните за да ја отстраните шминката. Користите памучни туфери за подобар ефект. 5. Намокрете го вашето лице и измјите го клинсерот. Маслото ќе се претвори во млечна течност и ќе ја извади нечистотијата. 6. Исплакнете темелно со млака вода.
Water, Mineral Oil, Butylene Glycol, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, stearic Acid, Palmatic Acid, Moringa Oleifera Seed Oil(3,920ppm), Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illicit Verum (Anise) Fruit Extract, Glycerin, Octyldodecanol, Oleyl Alcohol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrolyzed Soy Flour, Collagen Extract(980ppm), Ceramide NP(40ppm), Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Candida Bombicola?Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Tocopherol, Beta-Glucan, Centella Asiatica Extract, Fragrance

Опис

Heimish All Clean Balm Mandarin е истиот култен балм на Heimish – All Clean Balm, но во оваа нова верзија доаѓа со природна цитрусна арома од масло од свежа мандарина која по користењето ќе ви обезбеди неповторливо освежувачко чувство.
Ефикасно ја чисти шминката без никаква иритација. Балм текстурата се претвора во маслен чистач по контакт со вода, за да се отстрани шминката без притоа да се иритира или суши кожата – Хипоалергените состојки го прават овој балм погоден и за сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница