19% попуст Добивате 16 Поени!

Heimish All Clean Balm 120ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

155 на залиха

- Балм текстурата се претвора во маслен чистач по контакт со вода, за да се отстрани шминката без притоа да се иритира или суши кожата - Хипоалергените состојки како што се ши путерот и цитрус, екстрактите од ботанички бели цветови го прават овој балм погоден за сензитивна кожа.
1. Земете 3-4 дози од балмот со вклучената шпатула. Притоа користете суви раце и размачкајте го на вашето лице почнувајќи од челото, образите и на крај брадата. 2. Користете ги прстите и правете кружни движења за да го разнесете балмот подеднакво. 3. Масирајте на местата на кои е потребно чистење и задржете се подолго на местата на кои е потребно подлабинско чистење. 4. Тријте околу очите и усните за да ја отстраните шминката. Користите памучни туфери за подобар ефект. 5. Намокрете го вашето лице и измјите го клинсерот. Маслото ќе се претвори во млечна течност и ќе ја извади нечистотијата. 6. Исплакнете темелно со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Polyethylene, PEG-8 Isostearate, Shea Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Lime Extract, Freesia Refracta Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Jasmine Extract, Lily Extract, Edelweiss Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Rose Extract, Orange Peel Extract, Lavender Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Grapefruit Peel Oil, Eucalyptus Leaf Oil, Tea Tree Leaf Oil, Mexican Juniper Oil, Boswellia Carterii Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol

Опис

Heimish All Clean Balm е чистач со текстура на балм кој содржи природни масла за полесно, побрзо и пред се ефикасно чистење на шминката без никаква иритација.

Чувствувајте се дома како да сте  на релаксација во СПА центар со користењето на Heimish All Clean Balm.

Балм текстурата се претвора во маслен чистач по контакт со вода, за да се отстрани шминката без притоа да се иритира или суши кожата – Хипоалергените состојки како што се ши путерот и цитрус, екстрактите од ботанички бели цветови го прават овој балм погоден за сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница