20% попуст Добивате 16 Поени!

HaruHaru Wonder Black Rice Serum 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

15 на залиха

По чистење и нанесување на тонер, нанесете соодветна количина на лицето и вратот и нежно масирајте на кожата. Потоа нежно тапкајте за целосна и поефикасна апсорпција.
Deionized Water, Propanediol, Oryza Sativa (Rice) Extract (12,000ppm), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betaine, Glycerin, Xantham Gum, 1,2-Hexadediol, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract (6,000ppm), Aspergilus Ferment, Butylene Glycol, Yeast Beta-Glucan, Trehalose, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Alcohol, Sodium Phytate, Hyaluronic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Опис

Ферментиран серум за секојдневна употреба. Овој серум има ултралесна текстура, но со голема моќ на хидратација и нутритивни ефекти за кожата. WONDER Black Rice серумот е формулиран со 95% природно изведени состојки. Главна состојка во оваа крема е ферментираниот црн ориз кој е богат со антиоксиданси и е високо нутритивна состојка наменета за анти ејџ нега. Црниот ориз содржи висока концентрација на полифенол и флавоноиди, кои ја заштитуваат кожата од слободните радикали и стимулираат формирање на нови клетки на кожата. Исто така содржи и лековит екстракт од лист од Алое Вера, Хијалуронска киселина за длабинска хидратација и навлажнување на кожата и масло од лаванда за омекнување и смирување на кожата. Перфектен избор за секој тип на кожа.  Не содржи штетни состојки, vegan-friendly и cruelty-free.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница