20% попуст Добивате 19 Поени!

Haruharu Wonder Black Rice Hyaluronic Anti-Wrinkle Serum 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

39 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Deionized Water, Glycerin, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Camellia Japonica Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Extract, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract , Aspergillus Ferment, Hyaluronic Acid, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Sclerotium Gum, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Alteromonas Ferment Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Phytate, Tocopherol, Adenosine, Phenethyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Опис

Серум на Haruharu кој што е формулиран со хијалуронска киселина и екстракт од црн ориз е одличен за борбата против брчките. 

Природно ферменратирани екстракти од црн ориз и бамбус, овој серум ќе и понуди луксузен поттик на исхрана на кожата богата со антиоксиданси. Ферментираниот екстракт од ориз ќе ја подобри еластичноста на кожата и црвстината, додека екстрактот од бамбус ќе ја хидрира длабински кожата и ќе ја зајакне нејзината бариера. Овие моќни состојки хармонично делуваат во борбата против знаците на стареењето, ја намалуваатт појавата на брчки и промовираат ревитализиран младешки тен. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница