20% попуст Добивате 12 Поени!

HaruHaru Black RiceTriple AHA Gentle Cleansing Gel 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

52 на залиха

Нанесете соодветна количина на рацете и правете кружни движења. Нежно масирајте на кожата и исплакнете со млака вода.
Water, Glycerin, Coco-Betaine, Sodium Chloride, Pentylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Citric Acid(500ppm), Tartaric Acid (500ppm), Mandelic Acid(500ppm), Oryza Sativa (Rice) Extract(100ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Butylene Glycol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Aspergillus Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Beta-Glucan

Опис

 Чистач за лице со балансирана pH вредност, формулиран е со тројна AHA киселина за да ви овозможи нежен, но моќен пилинг, потикнувајќи мазна и мека кожа. Збогатен е со ферментиран црн ориз и кори од бамбус за да делува антиоксидантно на кожата. Исто така содржи и бетаин и глицерин за да обезбеди силна хидратација, а истовремено ефикасно да ја отстрани нечистотијата и вишокот на маснотии од кожата. Отстранете ги нечистотиите и шминката од кожата без да ви ја исуши и иритира кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница