20% попуст Добивате 30 Поени!

HaruHaru Black Rice Toner for Sensitive Skin 300ml

1.890ден 1.512ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

14 на залиха

По чистење на вашето лице, нанесете соодветна количина од тонерот на вашите дланки и нежно тапкајте го на лицето за целосна и поефикасна апсорпција.
Water, Betaine, Glycerin, Propanediol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract (2,000ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract (2,000ppm), Xanthan Gum, Cellulose Gum, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Aspergillus Ferment, Sodium Gluconate, Hyaluronic Acid (600ppm), Beta-Glucan, amarindus Indica Seed Gum, Panax Ginseng Root Extract, Glucose, Cyclodextrin

Опис

 Лесен, хидратантен и освежувачки тонер, кој што е полн со хранливи состојки е совршен за скеој со чуствителен тип на кожа.
Вегански тонер за кожа кој содржи 95% природни состојки, помага на кожата да се подготви за сите производи кои што треба да ги користите во вашата рутина.
Уникатна формула со ферментиран ориз и хијалуронска киселина, помагаат во борбата против стареење, осветлување и негување на уморната кожа.
Црниот ориз ја штити кожата од слободните радикали, вклучително и загадувањето и ултравиолетовото зрачење и промовира регенерација на клетките на кожата.
Хијалуронската киселина обезбедува утешна хидратација длабоко во кожата, додека додадениот бета-глукан и екстрактот од црвен женшен лекуваат и подмладуваат. Овој тонер е совршен за методот со 7 кожи.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница