20% попуст Добивате 22 Поени!

HaruHaru Black Rice Pure Mineral Relief Daily Sunscreen 50ml

1.390ден 1.112ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

20 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Niacinamide, Methyl Trimethicone, Isododecane, Stellaria Media (Chickweed) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Flower Extract, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Houttuynia Cordata Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polymethylsilsesquioxane, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Glycerin, Moringa Oleifera Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Phenethyl Alcohol, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Potassium Chloride, Potassium Phosphate

Опис

Одржувајте ја чуствителната кожа разгалена и заштитена од УВ зраци, со овој минерален крем за сончање со SPF50+PA++++. Овој крем е формулиран со хидратантни состојки како масло од оризови трици и хијалуронска киселина, смирувачки состојки како екстракт од срцев лист. Формулиран без мириси, без бои и без алкохол.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница