20% попуст Добивате 16 Поени!

HaruHaru Black Rice Hyaluronic Cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

5 на залиха

Нанесете соодветна количина преку целото лице, вратот и деколтето и нежно тапкајте и масирајте за целосна и поефикасна апсорбција.
D.I. Water, Propanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Carthamus Tinctorius Oil, Polyglyceryl-3 Stearate, Cetearyl Alcohol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Heptyl Undecylenate, Caprylic/Capric Triglyceride, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Aspergillus Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Hyaluronic Acid, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Cetyl Palmitate, Sodium Phytate, Sorbitan Palmitate, 1,2-Hexanediol, Alcohol, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Опис

Крема наменета за секој тип на кожа, која дава беспрекорно потхранување и хидратација на кожата. Наменете за анти ејџ нега.

Уживајте во придобивките на природните хидратантни состојки содржани во WONDER Black Rice Hyaluronic кремата која е изработена од 95% природно изведени состојки.

Главна состојка во оваа крема е ферментираниот црн ориз кој е богат со антиоксиданси и е високо нутритивна состојка наменета за анти ејџ нега. Црниот ориз содржи висока концентрација на полифенол и флавоноиди, кои ја заштитуваат кожата од слободните радикали и стимулираат формирање на нови клетки на кожата. Во својот состав содржи и хијалуронска киселина, црвен женсен, смирувачка јаглика и масло од лаванда, состојки кои ја прават оваа крема перфектна за длабинска хидратација и зајакнување на кожната бариера.

Наменета за користење на секој тип на кожа. Овој крема е веганска,  не содржи никакви штетни состојки и никогаш не е тестирана на животни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница