20% попуст Добивате 16 Поени!

HaruHaru Black Rice Bakuchiol Eye Cream 20ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

31 на залиха

1.Нанесете соодветна количина од кремата нежно на кожата околу очите. 2.Масирајте ја околу очите и нежно тапкајте ја на кожата со прстите за поефикасна и побрза апсорпција.
Water, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol C14-22 Alcohols, Bakuchiol, Stearyl Alcohol, Carbomer, Cetearyl Glucoside, Tromethamine, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Cetyl Palmitate, C12-20 Alkyl Glucoside, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Olivate, Polyisobutene, Myristyl alcohol, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Zanthoxylum, Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Aspergillus ferment, Ethylhexylglycerin, Panax Ginseng Root Extract, Cydodextrin, Adenosine, Lauryl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Capryly/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Glucose, Wheat, Amino Acids, Natto Gum, Pentylene Glycol, Madecassoside

Опис

Нежен крем за околуочно подрачје кој што ќе помогне во подобрување на изгледот на брчките, еластичноста на кожата и целовкупнио тен на кожата. Формулиран е со 5.000ppm бакучиол од растително потекло, 2.000ppmферментиран црн ориз, екстракт од пука од бамбус. Сите овие состојки ќе придонесат за навлажнување, антиоксидантно и антивоспалително, и ќе ги измазни фините линии и брчки на нежната кожа околу очите. Има млечна лесна текстура која што брзо се впива без да остави леплив слој. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница