10% попуст Добивате 33 Поени!

Goodal Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Serum 40ml

1.849ден 1.664ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

33 на залиха

По чистењето и употребата на тонер, нанесете умерена количина на целото лице од внатрешното кон надворешното по текстурата на кожата.
Citrus Tangerina (Tangerine) Extract, Butylene Glycol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Water, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Arbutin, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Panthenol, Choleth-24, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Adenosine, Sodium Phytate, Ascorbyl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycerin, Madecassoside, Maltodextrin, Saccharide Hydrolysate, Tocopherol, Asiaticoside, Carbomer, Xanthan Gum, Limonene, Linalool

Опис

Серум формулиран со 70% Jeju Green Tangerine Extract, за осветлување на темните дамки, пегите и хиперпигментацијата. Исто така содржи и 4%ниацианимид кој помага во борбата против флеките за светла и чиста кожа. Витаминот Ц што се користи во овој лесен серум, аскорбил глукозид, е стабилен на светлина и не ја иритира кожата при користиење. Дополнително содржи и Madecassoside, Asiaticoside и Centella asiatica, за поддршка дури и на најчувствителните типови на кожа, што го  прави совршен за сите кои сакаат да го намалат изгледот на темните дамки и нерамниот тон на кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница