10% попуст Добивате 21 Поени!

MIZON GOOD BYE BLEMISH SOOTHING GEL CREAM 55ML

1.190ден 1.071ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

18 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Aqua, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Niacinamide, Glycerin, Methyl Gluceth-20, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Diethoxyethyl Succinate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Salix Alba Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Biosaccharide Gum-1, Oligopeptide-191, Copper Tripeptide-1, Melaleuca Alternifolia Leaf Water, Ethylhexylglycerin, Alanine, Serine, Glutamic Acid, Glycine, Hydrogenated Lecithin, Melaleuca Alternifolia Leaf Extract, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Glucose, Hexapeptide-61 Dimer, Solanum Melongena Fruit Extract, Lupeol

Опис

Овој лесен, брзо апсорбиран хидратантен крем е погоден за кожа склона кон акни, против флеки и мозолчиња. Ефикасно ја смирува кожата, ублажувајќи ги проблемите со кожата и спречувајќи идни. Исто така, помага да се отстрани мртвата кожа

Мизон Good Bye Блемиш крем за смирувачки гел содржи Acnotide™ – патентиран пептид совршен за мрсна кожа. Докажано е дека оваа состојка ја зајакнува бариерата на кожата, го контролира производството на себум во кожата и спречува појава на флеки.  Ефектот против флеки на Acnotide™ се заснова на неговата способност да се бори против бактериите кои предизвикуваат акни.

Мизон Good Bye Blemish смирувачки гел крем содржи збир на антибактериски состојки вклучувајќи:
Масло од чајно дрво – антибактериско, го намалува производството на себум и ја смирува кожата.
Екстракт од бела врба – нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата
Ниацинамид – ја осветлува кожата и спречува воспаленија, а Пантенолот – ја смирува и навлажнува кожата го комплетира базенот со состојки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница