14% попуст Добивате 10 Поени!

Frudia Ultra UV Shield Sun Essence SPF50+/PA++++ 50g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

79 на залиха

Во последниот чекор од вашата рутина, земете соодветна количина и рамномерно нанесете на кожата за подобра апсорбција.
Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Methylpropanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Water, Hydroxyethyl Urea, Sodium Carbomer, Betaine, Dimethicone, Panthenol, Octyldodeceth-16, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Polyquaternium-51, Disodium EDTA, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Tocopherol, Phenoxyethanol, CI 15985, CI 19140, CI 42090, Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Benzoate,Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone

Опис

Со лесна и тенка текстура, овој ултра навлажнувачки крем за сончање со комбинирани филтри нуди долготрајна заштита од УВ зрачење и задржување на влажноста на кожата.
Има тројна функција: го осветлува тенот, спречува создавање на брчки и нуди УВ заштита.
Содржи хранливи екстракти добиени од овошје богато со витамини. Тоа е овошје што поднесува и најтешки надворешни услови на силна сончева светлина и високи температури. Едно од нив е ацеролата што содржи четири пати повеќе витамин Ц од портокалот и помага за спречување на дамки од сонце и создавање на брчки. Го спречува и стареењето на кожата и ја зајакнува еластичноста на кожата. Содржи и богати овошни киселини што ја подмладуваат кожата.
Спречува создавање на брчки поради тоа што нуди моќна УВ заштита со SPF50+ PA++++ што помага во секојдневното изложување на УВ зраци.
Неговата ултра лесна текстура обезбедува долготрајна УВ заштита без притоа да остави бел траг.
Octinoxate – UVB
Uvinul A Plus – UVA II, UVAI
Titanium Dioxide – UVB, UVA II
Uvinul T 150 – UVB
Има патентирани состојки што ја зајакнуваат бариерата на кожата што придонесуваат сама да ја задржи влажноста.
Содржи 3 вида на хијалуронска киселина за длабоко навлажнување на кожата. Долготрајната и интензивна хидратација ја заштитуваат кожата од надворешни иритации. Создаваат заштитен слој на кожата и со тоа го спречуваат губењето на влажноста.
Целосно вегански, кремот е EVE VEGAN, сертифициран по најригорозни француски стандарди.
Има нежна формула што е погодна за чувствителна кожа. Без парабени и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница