50% попуст Добивате 7 Поени!

Fluff Brightening Face Toner with AHA acids, kumquat extract 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Начин на употреба: нанесете на кожата со кружни движења користејќи памучна подлога. Избегнувајте контакт со очите.
Ingredients (INCI): Aqua, Glyceryl Stearate, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Bicarbonate, Citrus Japonica Fruit Extract, Acer Saccharum Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Glycoproteins, Citrus Limon Peel Oil, Copper Gluconate, Sodium PCA, Lactic Acid, Citric Acid, Tartaric Acid, Glucose, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Limonene, CI 15985, CI 16035.

Опис

Тонер за лице со екстракт од цвет од куџу интензивно ја навлажнува вашата кожа, помагајќи ѝ да го задржи младешкиот изглед долго време. Ефектот против брчки на екстрактот од цветот куџу ги зајакнува колагенските влакна, ги неутрализира слободните радикали и го забавува процесот на стареење. Зелениот кавијар го забрзува обновувањето и регенерацијата на клетките. Во комбинација со гликопротеини добиени од црвениот женшен, тој ја стимулира синтезата на колаген и фибробласти, враќајќи ја цврстината и еластичноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница