Добивате 11 Поени!

Fluff Body Sorbet Frosted Blueberries 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Начин на употреба: нанесете мала количина на кожата и темелно масирајте. Производ само за локална употреба.
Aqua, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Carboxymethyl Starch, Sodium Polyacrylate, Trehalose, Glycine Soja Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Vaccinium Corymbosum Fruit Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Wheat Amino Acids, Sodium Hyaluronate, Hydroxyproline, Panthenol, Ascorbyl Palmitate, Parfum, Sodium PCA, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Sorbitan Oleate, Propanediol, Phytosterols, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Benzyl Alcohol, CI 42090

Опис

Овој шербет за тело од боровинки е уникатна комбинација од пријатна и лесна текстура и интензивна хидратација. Дава чувство на олеснување на сувата кожа, особено после сончање. Благодарение на екстрактот од боровинка, ја осветлува и зацврстува кожата. Составот на природни и цветни масла ја потпомага регенерацијата на кожата, ја измазнува и има антиоксидативно дејство. Маслото од авокадо заедно со сокот од алое и трехалозата ја негуваат кожата и обезбедуваат нејзино оптимално ниво на хидратација.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница