10% попуст Добивате 11 Поени!

FARM STAY [renew] ALL-IN ONE SNAIL SUN BB CREAM SPF50+/PA+++ 50g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од ББ кремата во правец на текстурата на кожата.
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Glycerine, Glyceryl Stearate, C12- 15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Bees Wax, Polysorbate 60, Hyaluronic Acid, Cyclomethicone, Jojoba Oil, Sorbitan Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Phenyl Trimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Ci 77492, Ci 77491

Опис

Мултифункционална ББ крема која има тројно дејство: осветлување на кожата, намалување и спречување на брчки и фини линии и пружа највисока заштита од УВ зрачењето SPF50+ PA+++. Во својот состав содржи слуз од полжав и пчелин восок кои се задолжени за зголемување на еластичноста на кожата, како и нејзино обновување и даваат одлична анти ејџ нега. Длабински ја хидрираат и потхрануваат кожата. Маслото од јојоба има антивоспалителни својства, ја смирува иритираната кожа, спречува нејзина дехидратација и е одлична анти ејџ состојка. Оваа ББ крема содржи и ниацинамид, хијалуронска киселина и аденозин за севкупен подобар изглед на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница