10% попуст Добивате 11 Поени!

FARM STAY Hyaluronic UV Shield Sun Block Cream SPF50+ PA+++ 70g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Purified Water, Titanium Dioxide/ Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Mineral Oil, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Maprylic/capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Propylene Glycol, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone., Shea Butter, Sodium Chloride, Beeswax, Sodium Hyaluronate (10,000ppm) , Microcrystalline Wax, Witch Hazel Extract, Chamomile Flower Extract, Green Tea Seed Extract, Green Tea Extract, Centella Asiatica Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Collagen Extract, Snail Secretion Filtrate, Adenosine, Propylparaben, Methylparaben, Red Iron Oxide (CI 77491), Yellow Iron Oxide (CI 77492), Black Iron Oxide (CI 77499), Fragrance

Опис

СПФ крем кој пружа највисока заштита од УВ зрачењето. Во својот состав содржи хијалуронска киселина која длабински ја хидрира и навлажнува кожата. Содржи и ниацинамид кој е добро познат по моќното дејство за осветлување на флеките и
подобрување на севкупниот тон на кожата. Исто така го регулира и лачењето на вишок маснотии. Во својот состав содржи и екстракт од азиска центела, која е идеална за сензитивната и иритирана кожа. Ги смирува иритациите и омекнува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница