10% попуст Добивате 13 Поени!

FARM STAY Collagen&Hyaluronic Acid All-In One Ampoule 250ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

38 на залиха

Нанесете количина од ампулата/серум по тонирањето на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Hyaluronic Acid(10,750mg), Butylene Glycol, Niacinamide, Hydrolyzed Collagen(2,500mg), Glycerin, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Jojoba Esters, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Carbomer, Triethanolamine, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract, Jania Rubens Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Adenosine, Fragrance

Опис

Ампула/Серум која во својот состав изобилува со неверојатни активни состојки за подмладување на кожата, зголемување на нејзината еластичност и ефикасно намалување на брчките. Во составот содржи морски колаген за зајакнување на кожната бариера и хијалуронска киселина за длабинска хидратација на кожата. Ампула/Серум кој пружа
одлична анти ејџ нега со гел текстура, која по нанесување има нелеплив финиш, не ги затнува порите и не остава масен траг. Во својот состав содржи и ниацинамид, осветлувачки агент, кој ја осветлува кожата и флеките. Екстрактот од хамамелис го контролираа лачењето на маснотии и ја смирува иритираната кожа. Го стимулира производството на колаген и ја ревитализира кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница