10% попуст Добивате 10 Поени!

Farm stay Collagen Eyelash Serum 10gr

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

1. Земете соодветна количина со врвот на четката(топчето) и нанесете на коренот од трепките. 2. Потоа со четката поминете ги трепките од коренот до крајот. Може да се користи и за веѓи, и малите влакна на косата.
Water(Aqua), Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen(500ppm), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Honey Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Trieth anolamine, Disodium EDTA, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract,.Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosa Centifolia Flower Extract

Опис

Серум со колаген за трепки, кои помага вашите трепки да се силни и здрави. Во својот состав соддржи хидролизиран колгаен, кој има молекуларна структура на човечкиот колаген. Ја подобрува еластичноста на трепките, навлажнува и храни влакната на трепките. Воден серум кој не е леплив, лесно се нанесува без размачкување, проѕирна формула која не е мрсна при нанесување не остава мрсен и леплив слој со средна pH вредност 6.5.

Серумот за трепки е погоден за: 

*Трепки кои лесно паѓаат или се дебели
*Оние кои се оштетени со често виткање и издолжување на трепките

*Оние кои имаат *Оштетени трепки поради маскара и виткање трепки
*Оние кои сакаат да имаат полни, сјајни трепки
*Оние кои сакаат да покажат долги и природни трепки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница