10% попуст Добивате 13 Поени!

FARM STAY Ceramide Firming Facial Eye Cream 50 ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

5 на залиха

Нанесете соодветна количина на пределот околу очите и тапкајте со врвовите на прстите за подобро да се апсорбира.
Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Trehlose, Cetearyl Alcohol, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Dimethicone, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Butylene Glycol, Arginine, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Tocopheryl Acetate, Xylitol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Hydrogenated Lecithin, Pentylene Glycol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ceramide NP(60ppm), Cetella Asiatica Extract, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Madecassoside, Amodimethicone, Sodium Hydroxide, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Sucrose Stearate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Adenosine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Опис

Високо концентрирана хидратантна крема за околуочното подрачје која создава заштитна бариера околу очната регија и ја одржува кожата хидрирана. Ја зголемува еластичноста на деликатната кожа и намалува појавата на фини линии околу очите. Во својот состав содржи Церамиди НП кои ја подобруваат еластичноста на кожата и ја задржуваат влажноста во кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница