25% попуст Добивате 15 Поени!

Face Shop Rice Water Bright Rich Facial Cleansing Oil 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

39 на залиха

Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glycerin, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Canola Oil, Oryza Ativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Water/eau, Parfum/fragrance

Опис

Маслен чистач за целосно растопување и чистење на шминката, нечистотии и отстранување на мртвите клетки од кожата. По користењето кожата е неверојатна мека и мазна. Во својот состав содржи екстракт од ориз, оризови трици и масло од семе од кукуи. Ја хидрира и потхранува кожата и го осветлува нејзиниот тен. Без присуство на минерално масло. Наменет за сува и нормална кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница