25% попуст Добивате 12 Поени!

Face Shop Rice Water Bright Foaming 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Навлажнете ги дланките и лицето. Нанесете од чистачот на дланки, протријте и создадете богата пена. Нанесете на лице и масирајте со кружни движења преку целото лице. Исплакнете темелно со млака вода.
Water/Eau, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Glycol, Distearate, Lauric Acid, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Mea, Disodium Cocoamphodiacetate, Glyceryl, Stearate, Peg-100 Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Titanum Dioxide (CI 77891), Sodium Chloride, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, C12-14 Pareth-23, C12-13 Pareth, Hexylene Glycol, Disodium Edta, Blue 1 (CI 42090), Yellow 5 (CI 19140), Red 4 (CI 14700), Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Benzoate, Parfum/ Fragranc

Опис

Овој гел чистач има фина, мека и кремаста текстура. Овозможува длабинско чистење на порите, освежување на кожата, како и измазнување на нејзината текстура и осветлување на нејзиниот тен. Во неговиот состав изобилува екстракт од ориз кој е заслужен за темелно чистење, хидратација, навлажнување, потхранување и осветлување на тенот на кожата без апсолутно никакво чувство на затегнатост на кожата по користење.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница