25% попуст Добивате 11 Поени!

Face Shop Rice Water Bright Cleansing Cream 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

9 на залиха

Нанесете од кремата за чистење по целото лице и нежно масирајте додека шминката целосно не се растопи. Избришете го вишокот со марамче и измијте го лицето со чистач на водена база. 
Purified Water, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, PEG-8, Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, PPG-26-Buteth-26, Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyacrylamide, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Cetearyl Sulfate, C13-14 Isoparaffin, Potassium Hydroxide, Laureth-7, Disodium EDTA, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil(100 ppm), Dextrin, Butylene Glycol, Caramel, 1,2-Hexanediol, Tocopherol, Oryza Sativa (Rice) Extract(2.2 ppm), Phenoxyethanol, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract, Fragrance, Hexyl Cinnamal

Опис

Крема балм за чистење на лице со мека текстура налик на шлаг за отстранување нежно на шминката од кожата и да ја остави чиста и светла. Формулиран е со екстракт од ориз за осветлување на кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница