10% попуст Добивате 18 Поени!

Face Shop Cleansing Light Oil 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

35 на залиха

Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
ISOPROPYL MYRISTATE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•SORBETH-30 TETRAOLEATE•POLYGLYCERYL-10 DIISOSTEARATE•ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL•WATER/EAU•GLYCERIN•ORYZA SATIVA (RICE) EXTRACT•SAPONARIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT•PARFUM/FRAGRANCE

Опис

Ултра нежен маслен чистач за целосно растопување и чистење на шминката, нечистотии и отстранување на мртвите клетки од кожата. По користењето кожата е неверојатна мека и мазна. Во својот состав изобилува вода од ориз која содржи витамини: А, Б и Е, минерали и церамиди за потхранување и осветлување на кожата и масло од јојоба. Наменет за комбинирана, масна и проблематична кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница