10% попуст Добивате 17 Поени!

FABYOU WHITE PORE REDUCTION TONER 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

7 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Water, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Glycereth-26, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Allantoin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, C12-14 Pareth-12, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Sodium Citrate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Disodium Edta, 1,2-Hexanediol, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

Опис

Тонер за лице кој што содржи 3 вида на растителни екстракти(зелен чај, чајно дрво и леска)
за затегнување на порите и да ја направи кожата еластична и чиста. Покрај тоа кожата ќе ја
направи нежна благодарение на 7 растителни екстракти(кора од бела врба, листови од
оригано, чемпрес, грав, касија, вечерна јаглика, порланец) кои што се погодни и за
чуствителна кожа. Со ефекти на осветлување на тонот на кожата. Екстрактот од зелен чај е
моќен антиоксиданс кој што добро ја хидрира кожата и ја одржува природната pH вредност
на кожата, ќе го намали масниот сјај и нема да ја исуши кожата.
Екстрактот од чајно дрво има силно антбактериско и антивоспалително дејство во борбата
против акните, го регулира лачењето на себум и го ја смирува иритацијата и чешањето.
Екстрактот од хамамелис ќе ги стесни порите, лачењето на себум и има антисептично и
антигабично дејство кое што е ефикасно против воспаленија и акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница