10% попуст Добивате 22 Поени!

FABYOU WHITE PORE REDUCTION AMPOULE 50ml

1.198ден 1.078ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

4 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
WATER, GLYCERETH-26, GLYCERIN, PROPANEDIOL, SODIUM HYALURONATE, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, ALLANTOIN, TREHALOSE , HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, ADIPIC ACID, LONICERA JAPONICA (HONEYSUCKLE) FLOWER EXTRACT SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PRUNUS MUME FRUIT EXTRACT, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, HYDROLYZED COLLAGEN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) EXTRACT, PINUS PALUSTRIS LEAF EXTRACT , ULMUS DAVIDIANA ROOT EXTRACT, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) FLOWER EXTRACT , PUERARIA LOBATA ROOT EXTRACT, HYALURONIC ACID, RASPBERRY KETONE C12-14 PARETH-12, CARBOMER, BENZYL GLYCOL, TROMETHAMINE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, FRAGRANCE, ALPHA- ISOMETHYL IONONE COUMARIN, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL

Опис

Ампула за лице која што содржи 5 вида на хијалуронска киселина која ќе ја хидрира вашата
кожа. Идеална е за мрсна, комбинирана, проблематична и чуствителна кожа. Го осветлува
тонот на кожата.
Екстрактот од зелен чај е моќен антиоксиданс кој што добро ја хидрира кожата и ја одржува
природната pH вредност на кожата, ќе го намали масниот сјај и нема да ја исуши кожата.
Екстрактот од чајно дрво има силно антбактериско и антивоспалително дејство во борбата
против акните, го регулира лачењето на себум и го ја смирува иритацијата и чешањето.
Екстрактот од хамамелис ќе ги стесни порите, лачењето на себум и има антисептично и
антигабично дејство кое што е ефикасно против воспаленија и акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница