10% попуст Добивате 12 Поени!

FABYOU RED BLEMISH AC DEEP CLEANSING 150g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

10 на залиха

Нанесете соодветна количина на рацете и правете кружни движења. Нежно масирајте на кожата и исплакнете со млака вода.
Water, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Phenoxyethanol, Fragrance, Polysorbate 20, Chlorphenesin, Sodium Chloride, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Linalool, Hydroxyethylcellulose, Arachidic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Lactic Acid, Benzyl Benzoate, Citric Acid, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Maltodextrin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hyssopus Officinalis Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Achillea Millefolium Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract

Опис

Пена за чистење на лице која што е формулирана на 9 растителни екстракти, за ефикасно и
нежно чистење на проблематичната и чуствителната кожа. Ефикасно ќе ги отстрани
нечистотиите, вишокот на себум и мртвите клетки. Има смирувачки и хидратантен ефект кој
што ќе помогне во проблемите со акни и други воспаленија. Содржи и екстракт од Centella
Asiatica кој што има моќни смирувачки својства, делува антиинфламаторно, ја хидрира
кожата ќе ја зацрвсти и подмлади. Ќе го регулира лачењето на себум и ќе ја одржи
рамнотежата на масло-вода на кожата.
Екстрактот од чајно дрво има силно антбактериско и антивоспалително дејство во борбата
против акните, го регулира лачењето на себум и го ја смирува иритацијата и чешањето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница