10% попуст Добивате 7 Поени!

FABYOU pH 5.5 Chamomile gel Cleansing foam 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од гелот за миење, нанесете вода и запенете со дланките. Нежно масирајте го лицето. Темелно исплакнете со млака вода.
Water, Ammonium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Methyl MEA, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Glycerin, Ceramide NP, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract(980ppm), Magnolia Kobus Branch/Flower/Leaf Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Lilium Tigrinum Extract, Prunus Mume Flower Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Polyquaternium-10, Ammonium Sulfate, Laureth-3, Lauryl Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Fragrance, Octyldodecanol, Hydrogenated Lecithin.

Опис

Гел-пена за чистење на лице со екстракт од камилица, ја чисти кожата и порите од остатоци од шминка, вишок на себум, нечистотии, прашина промовира елиминација на токсини и мртви клетки. Има pH5.5 реднот која што не ја нарушува природната рамнотежа на кожата, не ја суши и има навлажнувачки и смирувачки ефекти. Екстрактот од камилица ја ублажува иритацијата, има смирувачко дејство, промовира регенерација на кожата и го задржува идеолно ниво на pH вредност. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница