10% попуст Добивате 20 Поени!

FABYOU Full skin Collagen Ampoule 50 ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

7 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Water, Propanediol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Squalane, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Citric Acid, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Xanthan Gum, Arginine, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Fragrance, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol

Опис

Ампула за лице со колаген за стимулирање на процесот на регенерација на клетките, ќе ја
хидрира кожата и ќе и даде сјај и ќе и помогне во забавување на процесот на стареење на
кожата. Содржи и екстракт од Centella Asiatica, екстракт од алое, хидролизиран колаген,
екстракти од овошје од кокосова палма. Centella asiatica во составот ќе ја омекне
чуствителна кожа и ќе и помогне во одржување на кожата во добра состојба. Екстрактот од
алое вера кој содржи 300 вида на витамини ефикасно ќе смири и навлажни кожата.
Исто така содржи и хидролизиран колаген кој што ќе ја хидрира кожата, поради високата
протеинска конзистентност кожата ќе стане еластична, појака и ќе спречи појава на брчки.
Екстрактот од овошје од кокосова палма ќе ја обнови оштетената кожа и ќе го спречи
стареењето. Ќе спречи и појава на акни поради антибактериските својства што ги има
ампулата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница