10% попуст Добивате 20 Поени!

FABYOU Cell toks PEPTIDE Ampoule 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

7 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Water, Propanediol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Squalane, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Citric Acid, Butylene Glycol, Palmitoyl Oligopeptide, Xanthan Gum, Arginine, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Fragrance, Linalool, Benzyl Salicylate,

Опис

Ампула која што има налик на серум која што восвојот состав содржи пептиди за интензивна
нега на сува и дехидрирана кожа. Со користење ќе спречи предвремено стареење, преку
интензивна хидратација и потхранување, ќе ја спречи сувоста и лупењето и ќе и даде сјај и
храдатација на кожата како и зајакнување на нејзината бариера.
Има 8 типа на пептиди, 14 вида на амино киселини и витамински компоменети кои што ќе
помогнат во борбата против брчките и подобрување на кожата. Ампулате е идеална за сите
оние кои што има треба подобрување на изгледот ана постоечките линии, пептиди за
промовирање на производство на колаген, еластин и кератин во кожата. Оваа ампула е
иделана и за чуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница