12% попуст Добивате 16 Поени!

EYENLIP ZERO CLOUD SUN CONTROL BASE 50g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

38 на залиха

Во последниот чекор од утринската нег на кожата, рамномерно нанесете соодветна количина на целото лице.
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Cetyl Ethylhexanoate, 4-Methylbenzylidene Camphor, CetylPEG/PPG-10/1 Dimethicone, ZincOxide, Butylene Glycol, Niacinamide, Dibutyl Adipate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol MethoxyphenylTriazine, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Caprylic/Capric Glycerides, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Cyclomethicone, Polyurethane-15, Hydroxyacetophenone, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Palmitic Acid, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane,Disodium EDTA, Fragrance, CI 77492, Adenosine, CI 77491, Silica, Panthenol, 1,2-Hexanediol,Lactobacillus Ferment, Stellaria Media (Chickweed) Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Juniperus Communis Fruit Extract.

Опис

Оваа база за шминка природно ќе ја тонизира вашата кожа без да остави бели траги. Има заштита од УВ зраци SPF50+ и PA+++. Во својот состав содржи mica и екстракт од фермент на црн квасез за хидрирање на кожата и спречување на воспаленија. Исто така вклучени се и аденозин и ниацинамид за избелување на тонот на кожата и подобрување на еластичноста. Лесна текстура која што лесно се нанесува без леплив слој.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница