10% попуст Добивате 27 Поени!

EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Eye Patch 84g 60pcs

1.490ден 1.341ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

19 на залиха

По чистење и тонирање, нанесете од лепенките под очите. Оставете околу 20 до 40 минути, а потоа отстранете ги. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.
Water, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Salmon Oil, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Proline, Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-14, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Ceratonia Siliqua Gum, Sucrose, Xanthan Gum, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Chondrus Crispus (Carrageenan), Carbomer, Allantoin, Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, Mica, Disodium EDTA, Methylparaben, Fragrance

Опис

Овие лепенки за очи ефикасно ја елиминираат сувоста, отокот и знаците на замор. Хранливата есенција во составот веднаш продира во длабокиот слој на епидермисот, ги активира процесите на регенерација на клетките, ја зајакнува тенката кожа и и дава незаменлива мазност. Гел формулата на лепенките убаво ја лади иритираната кожа, го ублажува воспалението и црвенилото.
Ефикасно се бори со најчестите знаци на стареење, деликатно го избелуватонот, се бори со несовршеностите и го надополнува недостатокот на влага во клетките.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница