10% попуст Добивате 13 Поени!

EYENLIP SALMON OIL REPAIR EYE CREAM 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

 Прво исчистете ја кожата.  Потоа, исцедете мала количина на врвовите на прстите и нежно нанесете ја на кожата околу очите.  Користете наутро или навечер.
WATER, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, BETAINE, 1,2-HEXANEDIOL, NIACINAMIDE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII SHEA BUTTER, TRI-C14-15 ALKYL CITRATE, STEARIC ACID, HYDROGENATED POLYDECENE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, BEESWAX, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SALMON OIL(1%), POLYACRYLATE- 13, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LECITHIN, FRAGRANCE, ADENOSINE, POLYISOBUTENE, POTASSIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, COPPER TRIPEPTIDE-1, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, PALMITOYL HEXAPEPTIDE-12, PALMITOYL DIPEPTIDE-7, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-4

Опис

Eyenlip кремот за очи со масло од лосос ја храни, обновува и
омекнува нежната кожа на очните капаци, помага во борбата против
темните кругови и отокот. Клучната состојка е ценетото масло од
лосос, извор на витамини А, Д и Е, моќен антиоксиданс астаксантин и
заситени масни киселини.
Кремот содржи и пептиден комплекс, кој ја активира поделбата на
клетките во епидермисот и нивната регенерација, аденозин, кој ја
забрзува синтезата на сопствениот колаген и еластин, и витамин Б3
(ниацинамид), кој е одговорен за осветлување на пигментацијата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница