10% попуст Добивате 17 Поени!

EYENLIP Red Apple ABP Gel Cream 50 ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Purified Water, Dipropylene Glycol, Propanediol, Glycolic Acid (21,000 ppm), 1,2-Hexandiol, Pyrus Malus Fruit Water (10,340ppm), Potassium Hydroxide, Betaine, C12-14 Alketh-12, Gluconolactone (3,0000ppm), Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caffeine, Salicylic Acid (1,000 ppm), Butylene Glycol, Xanthan Gum, Tromethamine, Dextrin, Sodium Metabisulfite, T-Butyl Alcohol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Vitis Vinifera Fruit Extract, Carica Papaya Fruit Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Malus Domestica Fruit Extract (25ppm), Capryloyl Salicylic Acid, Tocopherols, Hydrogenated Lecithin, Glycerin, Ceramide NP, Cholesterol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Squalane, Oleic Acid, Stearic Acid, Brassica Campestris Sterols, Ethylhexylglycerin, Gardenia Florida Fruit Extract, Disodium EDTA, Fragrance, Hexyl Cinnamal

Опис

Крем со гел текстура за ревитализирање и хидрирање на кожата со екстракти од јаболко, папаја,, грозј и слива за да ја нахранат кожата. Во својот состав содржи и AHA, BHA и PHA киселини за ексфолијација и отстранување на мртвите клетки од кожата. Брза апсорбција поради гел текстурата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница