50% попуст Добивате 10 Поени!

EYENLIP PEPTIDE P8 CREAM 50g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Опис

Eyenlip Peptide cream P8 содржи синтетички пептид кој се состои од 4 амино киселини кои и помагаат на кожата.
Кремот спречува предизвикување акутни воспалителни реакции,
спречува оштетување на гликозата, го поттикнува растот на сврзното
ткиво. Помага да се зголеми производството на колаген во кожата,
помагајќи во заздравување и подмладување на кожата.
• Кремот вклучува 8 видови пептидни состојки! Тие ја штитат кожата од сушење и надворешни иритации што е причина за стареење.
• AHA & BHA (Доволно безбеден за употреба секој ден).
• Кремот содржи екстракт од овошна киселина за отстранување на мртвите клетки од кожата, благо помага да се одржи кожата чиста и сјајна (AHA).
Содржи бетаин салицилна киселина, која помага да се отстрани мртвата кожа, да се контролира прекумерното излачување и да се подобри тонот на кожата (БНА).
• Не содржи ниту една од 7-те видови штетни состојки (парабен, модифициран етанол, бензофенон, минерално масло, петролатум, триетаноламин, боја на катран)
• Panthenol & Allation Ingredients формираат бариера за влага за да обезбедат  интензивно навлажнување. Ефикасно ја штити и утешува уморната кожа.
• Состојките пантенол и алантоин формираат влажен слој кој обезбедува интензивно влажнење. Ефикасно ја штити и смирува уморната кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница