10% попуст Добивате 18 Поени!

EYENLIP Lucent BB Cream No.23 Natural Beige 50 ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

Нанесете соодветна количина како последен чекор од денската рутина или пред излеглување додека има денска светлина. Ставете и подебел слој доколку сакате да постигнете потемен тен.
Water, Mineral Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Niacinamide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Dipropylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Propylene Glycol, Sorbitan Olivate, Iron Oxides (CI 77492), Beeswax, Phenoxyethanol, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Sodium Chloride, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Disodium EDTA, Adenosine, Fragrance, Betaine, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol, Artemisia Annua Extract, Nepeta Cataria Extract, Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Ilex Paraguariensis Leaf Extract, Nasturtium Officinale Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Saponaria Officinalis Extract, Morus Alba Leaf Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, Artemisia Princeps Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Agave Americana Leaf Extract, Plantago Asiatica Extract, Aster Scaber Extract, Ephedra Sinica Extract, Chlorella Pyrenoidosa Extract, Sodium Hyaluronate, Microcrystalline Wax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter

Опис

BB крема која што ќе ви помогне да се покријат флеките и да се добие природен тон на кожата. Водотпорна на вода и пот, по нанесување веднаш се впива во кожата без леплив слој, и ја остава кожата хидрирана благодарение на екстрак од лист од шеа путер.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница